YETİME UMUT OL KAHVALTISI

  • 0

YETİME UMUT OL KAHVALTISI

Category : HAYRAT YARDIM

YETİME UMUT OL KAHVALTISI

Yetime Umut Ol projesi kapsamında yetimler yararına Kahvaltı ve Fotoğraf Sergisi düzenledi.

Hayrat Yardım Derneği Yalova Temsilciliği ve İkbal Derneği ile işbirliği ile Yetime Umut Ol projesi kapsamında Yetimler yararına Kahvaltı ve Fotoğraf Sergisi düzenledi.

İDO iskelesi yanında bulunan Ebru Nil Çay Bahçesinde düzenlenen programa, birçok dernek ve yardım gönüllüsü ile birlikte AK Parti Yalova İl Başkanlığını temsilen Hakan Üstün, Yavuz Tinaz Ve Zeki Kösem Bey de katıldı. Yavuz Bey, aynı zamanda Türk Kızılayı Yalova Şube Başkanlığını da temsilen katıldığını ifade etti.
Programa ayrıca, Genç MemurSen İl Başkanı ve Çınarcık MYO Sekreteri Soner Taşova ‘da katıldı.

Hayrat Yardım Derneği Yalova Temsilcisi Sezai Özgün, kahvaltılık ürünlerinin, Dernek gönüllülerinin kendi evlerinde hazırlayarak getirdiklerini ve elde edilen gelirin tamamen Yetimler yararına kullanılacağını ifade etti.

Yalova Temsilciliği olarak da 70’den fazla Yetim Sponsorluğuna aracı olduklarını açıklayan Sezai Özgün, böyle programlarla, bir farkındalık oluşturarak yetim sponsoru sayısını daha da artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Hayrat Yardım Derneği Temsilciler Sorumlusu Emin Doğan da “Son yıllarda milyonlarca mazlumun yarasını saran ve dünyanın en çok yardım yapan ülkesi konumunda olan Türkiye, insanlığın vicdanını temsil ediyor. 2013 yılında kurulan ve kısa bir zaman içerisinde “Kamu Yararı” ve “İzin Almadan Yardım Toplayabilen Kuruluşlardan Sayılma İzni” alan Hayrat Yardım, Ülkemizin ve İslamiyet’in bayrağını, dünyanın her tarafında dalgalandırmaktadır. Bu hayırlı çalışmaları nasip eden Rabbimize hamd ediyoruz.

Hayrat Yardım, Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde 300 koordinasyon merkezi ve yurt dışında 22 ülke temsilciliğiyle, 5 kıta ve 70 ülkede milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmakta, yurt içinde ve yurt dışındaki kurum ve kuruluşlarla koordineli çalışmalar yürütmektedir.” dedi.

 Hayrat Yardım Derneğinin Yetim faaliyetlerinden bahseden Emin Doğan,” Resmi rakamlara göre yeryüzünde yaklaşık 200 milyon yetim bulunuyor. Doğal afetler, çatışmalar ve savaşların yetim bıraktığı bu çocukların bir çoğu İslam coğrafyalarında yaşıyor.

Devlet ve aile koruması olmadan hayatını idame ettirmeye çalışan milyonlarca yetim, misyonerlerin, insan kaçakçılarının, organ mafyalarının tehdidi altında.
Hayrat Yardım, sizlerin destekleriyle ümmete emanet edilen yetimlere sahip çıkıyor ve onları dışarıdan gelecek tehlikelere karşı korumaya çalışıyor. Bosna Hersek, Burkina Faso, Çad, Endonezya, Filistin, Kamboçya, Kazakistan, Kenya, Nijer, Pakistan, Somali, Sudan, Yemen, Sri Lanka, Suriye ve Türkiye’de bakımını üstlendiğimiz 4.000 (bin)’den fazla yetimi kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar desteklemeyi hedefliyoruz.

Başlattığımız genel yetim bağışları, birebir yetim sponsorluğu ve açtığımız yetim eğitim merkezleri ile yurt içi ve dışında binlerce ihtiyaç sahibi çocuğu iyi bir geleceğe hazırlıyoruz.” dedi.

Kurban, Ramazan, Bayramlık, Su Kuyusu, 1 milyon Kur’ân-ı Kerîm, Eğitim ve Sağlık alanındaki projeler ile birlikte, Yetimlerle ilgili farklı çalışmalarının da bulunduğunu belirten Yalova Koordinatörü Sezai ÖZGÜN, en son Kurban bayramında Nijer Yetim Eğitim Merkezinde 300 yetimin, Tıp-Der bünyesindeki gönüllü doktorlarla birlikte sağlık kontrolü yaptıklarını, Bayramlık hediyeler verdiklerini ve gıda yardımında bulunduklarını söyledi.

BEN NE YAPABİLİRİM ?

Hayrat Yardım Yalova Koordinatörü Sezai Özgün, Ben Ne Yapabilirim sorusunu soranlar için şöyle beyanda bulundu: Siz de yetimlerimize sponsor olarak onlara sahip çıkabilirsiniz. Yetim bir kardeşimizin en az bir yıl bakım masraflarını karşılamak suretiyle sponsorluğunu üstlenebilirsiniz.
Yetim sponsorluğunun aylık ücreti 125 TL’dir.
http://hayratyardim.org/tr/sponsor/yetim adresimizden bir yetimin sponsorluğunu üstlenebilir ve sponsoru olduğunuz yetimin takibini http://hayratyardim.org/tr/sponsor/takip adresinden yapabilirsiniz.
Ayrıca, YETİM yazıp 3674’e  SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.
Dua ve katılımcılara teşekkürlerin sunulmasının ardından program sona erdi.

http://hayratyardim.org/tr

http://hayratyardim.org/tr/sponsor/yetim

http://www.yalovapusula.com/haberdetay/YETIME-UMUT-OL-KAHVALTISI/14072


Log out of this account

Leave a Reply

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp