İDLİB’E DUALARLA (2.) YARDIM TIRINI GÖNDERDİK

  • 0

İDLİB’E DUALARLA (2.) YARDIM TIRINI GÖNDERDİK

YALOVA;

AFAD, KIZILAY, VALİLİK koordinasyonunda

?Hayrat Vakfı

?Hayrat Yardım

?İkbal Derneği temsiliyetiyle üyesi olduğumuz,

GÖNÜLDER olarak 33 dernek ile beraber başlattığımız İDLİP’e ACİL YARDIM kampanyamız kapsamında;

Yalova Valimiz Muammer Erol Bey’in de iştirakiyle

12 Şubat 2020 (Çarşamba)

? 14.00’da

Suriye İdlip’deki Müslüman kardeşlerimize

YETİMLERE

1 tır ? UN, Nohut, Battaniye yardımı gönderdik.

? HAYRAT YARDIM’ı temsilen;

Yalova Koordinatörümüz, Sezai ÖZGÜN Türkiye sınırındaki güvenli bölgedeki çadır kentlerde dağıtım yapmak üzere tırla birlikte gitti…


Bağışlarınız İçin:
Ahmet BALTACI, Sezai ÖZGÜN, Hacı Ömer ANLAYIŞLI
(0532 4920699, 0536 9340017, 0533 9693134)
IBAN: TR91 0021 0000 0003 3069 3000 01
(Vakıf Katılım Bankası Yalova Şubesi‘ndeki IBAN numarası ile üstteki isimler yazılarak maddi destekte bulunabilir; ilgili telefonlara ulaşarak yeni battaniye ve yeni giysi gönderebilirsiniz.)

BASIN BİLDİRİSİ

“Bugün bizi Suriye çağırıyor, elizam olarak, hacir olarak. Kudüs çağırıyor, Libya’ya çağırıyor belki bir gün Endülüs topraklarına çağıracak ve biz oraya da gideceğiz. Bu millet bugüne kadar cengaverliği ile, kahramanlığı ile tanınmış bir millet. Yaşadığımız gün itibariyle de milletimizin yeni bir unvanı daha oldu. Bu millet hayırsever bir millet olarak anılacak. Tarihe bir not düşüyoruz, küçücük bir not. Bir tır dolusu un ile tarihi değiştirmek elbette ki mümkün değil. Yalnız şunu biliriz ki biz bugün 50’nin üzerindeki Yalova’dan gerçekleştirmiş olduğumuz seferi icra ediyoruz. 50’ye kadar saydık sonrasını sayamamıştık. Rabbim nasip ederse haftaya inşallah bir tır daha yolcu edeceğiz. Sonrasında bir tırımızın daha hazırlığı devam ediyor. Bu önümüzdeki 3 hafta boyunca rabbim nasip eder, bir aksilik olmaz ise bu hizmetimizi icra edeceğiz. Başta sayın valimize, bizlere güvenen kıymetli vatandaşlarımıza, malını emanet eden, bizim aracılığımızla oradaki insanlara biraz olsun oradaki insanlara bir mutluluk bahşetmek isteyen esnafımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Katılımlarından dolayı hem basın mensuplarımıza hem de kıymetli büyüklerimize hürmetlerimi arz ediyorum”

Yalova Valimiz Muammer Erol Bey’in iştirakleri

http://www.manset.com.tr/guncel/gonulderden-idlibe-yardim-kampanyasi-2-h20021.html


Log out of this account

Leave a Reply

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp